Płyty wiórowe

Cechą charakterystyczną, jaką wyróżniają się płyty wiórowe jest to, ze są one trójwarstwowym tworzywem drzewnym. Tworzywo to posiada szlifowaną powierzchnie, która to może powstać głównie w procesie sprasowania występujących tutaj cząstek drewna. Proces ten następuje w dzięki temu, ze mamy tutaj do czynienia z wysoką temperaturą oraz ciśnieniem. Dodatkowo podczas prasowania asortymentu, jakim jest płyta wiórowa używa się, jako spoiwa żywic mocznikowo - formaldehydowych.
płyta meblowa


Dodatkowo płyty wiórowe w swej wewnętrznej warstwie stworzone są z wiórów grubszej frakcji. Z kolei, jeśli pod uwagę weźmiemy warstwę zewnętrzną potencjalnego asortymentu, jakim jest płyta wiórowa musimy stwierdzić, ze stworzona jest ona z bardzo drobnych i cienkich materiałów, które to zwane są, jako mikrowióra. To sprawia, ze pojawia się tutaj jedna z zalet, a mianowicie jest nią to, ze każda płyta wiórowa ma bardzo niski poziom chropowatości, a także cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na odrywanie powierzchni.

Jeżeli zakupujemy płyty wiórowe ceny są dla nas ważnym elementem, jaki to decyduje o potencjalnym wyborze. W chwili, kiedy wybieramy ten rodzaj płyt mamy zamiar przeznaczyć je na produkcję mebli. Oprócz tego płyty wiórowe są stosowane, jako materiał wykładzinowo - izolacyjny we wnętrzach, a także na ścianki działowe. Dodatkowo takie płyty świetnie nadają się także, jako produkt bazowy do produkcji blatów roboczych, czy też parapetów, a nawet podłóg. Oprócz tych właściwości płyty te mogą dodatkowo zostać pokryte sztuczną okleiną, czy też zostać polakierowane, przez co jeszcze bardziej zwiększa się ich trwałość.

Najczęściej tego typu płyty o charakterze wiórowym znajdują zastosowanie w przemyśle meblarskim. To właśnie z nich wykonuje się meble skrzyniowe, kuchenne, a także różnorakie blaty robocze. Dodatkowo mogą one być także stosowane w budownictwie, bowiem powstają z nich ścianki działowe, materiał izolacyjny, a także podłogi czy też sufity. Takie płyty wiórowe mają wiele zalet, przez co są często i powszechnie stosowane. Źródło: www.tupolecam.pl/plyty-meblowe/plyta-wiorowa/

Płyty meblowe mdf